Menu

Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku wkrótce przyjmie pierwszych pacjentów

Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku - otwarcie

fot. Sylwia Mierzewska, UCK

W piątek, 31 sierpnia 2018 roku, uroczyście zakończono budowę trzech z czterech planowanych budynków Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (CMN) w Gdańsku. Czwarty budynek zostanie ukończony później ze względu na konieczność relokacji części klinik z wyburzanych, starych budynków.

Budowa Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (CMN) to największa inwestycja realizowana obecnie przez Gdański Uniwersytet Medyczny, która stanowi kolejny etap przebudowy bazy klinicznej Uczelni. W jej ramach w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym powstaje najnowocześniejszy w Polsce kompleks medyczny, znacząco poprawi jakość i komfort zarówno pracy, jak również warunki hospitalizacji przebywających pod opieką UCK pacjentów. Koszt budowy z wyposażeniem to ok. 600 mln zł.

CMN to ponad 2 tysiące pomieszczeń, 31 mln litrów betonu i około 930 km przewodów telekomunikacyjnych - to tylko niektóre liczby obrazujące ogrom tego przedsięwzięcia.

Jak powiedział prof. Marcin Gruchała Rektor GUMed, Centrum Medycyny Nieinwazyjnej to nie tylko ośrodek przyjazny pacjentom, świadczący kompleksowe usługi medyczne na najwyższym poziomie. To również placówka prowadząca innowacyjne badania kliniczne i rozwojowe, w której będą realizowane skomplikowane, często unikatowe procedury, to nowoczesna akademicka onkologia i badania kliniczne pierwszej fazy.

Z zakresu onkologii w CMN będą działać Klinika Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej, Klinika Onkologii z Zakładem Radioterapii oraz Zakład Medycyny Nuklearnej.

Jak zaznaczał dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku Jakub Kraszewski, zakończono dopiero pierwszy etap prac związanych z modernizacją bazy klinicznej. Teraz rozpocznie się wyposażanie obiektu w nowoczesny sprzęt medyczny oraz przenosiny klinik do nowej lokalizacji. Pierwszych pacjentów CMN przyjmie już niedługo - w czwartym kwartale bieżącego roku.


Źródło:

  1. Gdański Uniwersytet Medyczny
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA