Menu

Najlepszy w Polsce, w ocenie pacjentów, szpital leczący chorych na raka płuca

Budynek Centrum Onkologii w Bydgoszczy

Polska grupa Raka Płuca - stowarzyszenie działające na rzecz poprawy leczenia w Polsce zorganizowała konkurs mający na celu wyłonienie najlepszego oddziału szpitalnego leczącego raka płuca w 2018 roku. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w listopadzie, który jest Miesiącem Raka Płuca.

Nagrodzony został Oddział Kliniczny Chirurgii Klatki Piersiowej i Nowotworów Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy. Wyróżnienie to jest szczególnie cenne, ponieważ zostało przyznane na podstawie dobrowolnych opinii pacjentów hospitalizowanych w przeciągu ostatniego roku.

Wyróżnienie zostało przekazane przedstawicielom Centrum Onkologii podczas XII Konferencji Polskiej Grupy Raka Płuca w Warszawie.

Polska grupa Raka Płuca powstała z inicjatywy onkologów, torakochirurgów, pulmonologów i patologów zajmujących się problematyką leczenia raka płuca, a jej misją jest poprawa wyników leczenia chorych na nowotwory płuca w Polsce, powstrzymanie narastającego problemu epidemiologicznego jakim jest wysoka zachorowalność na ten nowotwór oraz stworzenie narodowego programu zapobiegania epidemii raka płuca.


Źródło:

  1. Polska Grupa Raka Płuca
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

Preparat Nutridrink do leczenia żywieniowego firmy Nutricia

preparat do leczenia żywieniowego Nutridrink firmy Nutricia