onkonet.pl » nowości » aktualności medyczne
main banner
reklama RadioON
Sposób wyszukiwania w Onkonet.pl jest identyczny
jak dla wyszukiwarki Google

Najnowocześniejszy system do radiochirurgii w Centrum Onkologii w Gliwicach

system radiochirugii Varian EDGE

Fotografia: Varian Medical Systems

W Centrum Onkologii w Gliwicach zainstalowano jeden z najnowocześniejszych akceleratorów do radiochirurgii i radioterapii "EDGE Radiosurgery System" amerykańskiej firmy Varian Medical Systems. Jest to pierwszy taki system w Polsce i trzeci w Europie.

Dzięki wyjątkowej precyzji lokalizacji punktu naświetlania akcelerator EDGE może pracować z bardzo wysoką dawką promieniowania zapewniając wyjątkową skuteczność leczenia bez ryzyka uszkodzenia sąsiadujących tkanek. Precyzja i wysoka dawka promieniowania pozwala na skrócenie czasu naświetlania, czyniąc zabieg bardziej komfortowym dla pacjenta i pozwalając jednocześnie na leczenie większej ilości chorych.

Zintegrowane z systemem nowoczesne oprogramowanie zapewnia możliwość bardzo precyzyjnego dobrania dawki promieniowania dla danego rodzaju nowotworu i jego lokalizacji. System jest szczególnie predystynowany do leczenia nowotworów mózgu, płuc, przerzutów do kręgosłupa czy wielokrotnych przerzutów do mózgu – jest skuteczny wszędzie tam, gdzie klasyczny zabieg chirurgiczny nie może zostać wykonany lub wiązałby się z wysokim ryzykiem.

Właśnie dzięki tak wysokiej precyzji mówi się o takim leczeniu jako o radiochirurgii - leczeniu radioterapią z chirurgiczną precyzją. System obecnie jest kalibrowany i wkrótce, od drugiej połowy czerwca, pierwsi pacjenci rozpoczną leczenie.


» więcej aktualności medycznych