Menu

Nowoczesny akcelerator do radioterapii i radiochirurgii w Lubelskim Centrum Onkologii

Akcelerator Versa HD firmy Elekta w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Akcelerator Versa HD firmy Elekta to jedno z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń stosowanych w radioterapii i zabiegach radiochirurgii. Zakup tego urządzenia przez Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (COZL) umożliwi wdrożenie innowacyjnych technik leczenia, które stanowią najwyższe standardy światowe i były do tej pory niedostępne w regionie lubelskim.

Akcelerator umożliwi leczenie najbardziej skomplikowanych przypadków nowotworów. Zapewni też wzrost bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów. Rozwój i zastosowanie nowoczesnych technik leczenia w polskiej onkologii jest priorytetem od kilku lat. Dostęp do tak wysokiej klasy aparatury jest możliwy wyłącznie w najlepszych ośrodkach onkologicznych. Aktualnie tej klasy wyposażenie posiada tylko pięć Zakładów Radioterapii w Polsce.

Zapotrzebowanie na tego typu nowoczesne, specjalistyczne urządzenie było w regionie lubelskim od dawna. Tylko w samym 2017 roku w Zakładzie Radioterapii Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej leczonych było ponad 2500 pacjentów, w tym ponad 1800 radykalnie, z intencją trwałego wyleczenia.

To kolejna dobra wiadomość, po otwarciu w połowie czerwca Centrum Radiochirurgii Nowotworów w Gliwicach, dla polskiej radiologii i pacjentów. Mamy nadzieję, że NFZ zapewni odpowiednie finasowanie dla radioterapii w COZL i możliwości tego nowoczesnego sprzętu zostaną w pełni wykorzystane.


Źródło:

  1. Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

Preparat Nutridrink do leczenia żywieniowego firmy Nutricia

preparat do leczenia żywieniowego Nutridrink firmy Nutricia