Menu

Sesja szkoleniowo-terapeutyczna 'Terapia Simontonowska' w Rozewiu

Zdjęcie grupowe z sesji terapi simontonowskiej luty 2017

foto: Unicorn - zdjęcie grupowe z sesji terapii simontonowskiej luty 2017

Stowarzyszenie Unicorn zaprasza w dniach 15-20 sierpnia na sesję szkoleniowo-terapeutyczną „Terapia Simontonowska” w Rozewiu.

Prowadzenie:

Dr Mariusz Wirga lekarz psychiatra, psychoonkolog, dyrektor medyczny onkologii psychospołecznej MemorialCare Todd Cancer Institute, Long Beach, Kalifornia, USA

Terapia Simontonowska

Terapia Simontonowska to poznawczo-behawioralny program terapeutyczny stworzony przez pioniera psychoonkologii dr Carla Simontona (USA) dla osób przewlekle chorujących (np. onkologicznie) i ich najbliższych. Ideą programu jest praktyczna pomoc w kształceniu umiejętności służących radzeniu sobie z życiowym kryzysem i bólem emocjonalnym, a także zwiększaniu komfortu życia.

Terapia Simontonowska wraz z programami szkoleniowymi dla terapeutów jest z powodzeniem stosowana w licznych ośrodkach onkologicznych na całym świecie (USA, Japonia, Szwajcaria, Niemcy, Holandia). W Polsce Terapia Simontonowska istnieje i rozwija się o roku 1997 – dzięki ogromnemu zaangażowaniu dr Mariusza Wirgi – wieloletniego współpracownika dr Carla Simontona. W roku 2008 powstała Fundacja Simontonowski Instytut Zdrowia, której celem jest szerzenie idei Terapii Simontonowskiej, szkolenia terapeutów i dbanie o wysoką jakość prowadzonych terapii.

Sesja szkoleniowa

Sesja szkoleniowa przeznaczona jest dla: psychologów, lekarzy, terapeutów oraz wszystkich zaangażowanych w pomoc osobom z rozpoznaniem choroby zagrażającej życiu. Sesja jednoczasowo prowadzona jest dla kilkunastu pacjentów i ich bliskich (grupa interwencyjna) oraz osób szkolących się (grupa szkoleniowa).

W trakcie sesji odbywają się: wykłady interaktywne w całej grupie, zajęcia w małych grupach, a także konsultacje indywidualne. Każda osoba z grupy interwencyjnej może korzystać z rozmów indywidualnych. Osoby z grupy szkoleniowej również mogą pracować indywidualnie z terapeutami w miarę ich możliwości czasowych. Z naszego doświadczenia wynika, że stacjonarna, trwająca 5 dni sesja, oferuje najlepsze możliwości szkolenia.

Nasz program szkoleniowy jest jedynym w swoim rodzaju. Jest on zorganizowany wokół rzeczywistej terapii z prawdziwymi pacjentami i członkami ich rodzin.

Po pierwsze, uczestnicy – osoby szkolące się – nabywają tych samych umiejętności i doświadczają procesu terapii tak, jak pacjenci i ich rodziny. Pozwala to osobom szkolącym się na pełne zaangażowanie i głębsze zrozumienie procesu terapeutycznego.

Po drugie osoby szkolące się są w stanie zobaczyć bezpośrednie efekty pracy pacjentów podczas sesji. Mogą uczestniczyć w improwizowanych sesjach terapeutycznych, wziąć udział w rozwiązywaniu kryzysów, które są autentycznymi przykładami z życia pacjentów, doświadczać procesu terapeutycznego na wielu jego poziomach. Pozwala to na szybkie budowanie umiejętności i kompetencji, a także na zbudowanie zaufania wobec technik, które program oferuje.

Szczegółowe informacje oraz program sesji w Rozewiu na stronie stowarzyszenia Unicorn.
Kontakt w sprawach organizacyjnych: Alina Słowikowska tel. 694 414 253


Źródło:

  1. Stowarzyszenie Unicorn
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA