Menu

XXV Konferencja Naukowa Postępy w Ginekologii Onkologicznej

baner konferencji Postępy w Ginekologii Onkologicznej

W imieniu profesora Zbigniewa Kojsa – Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Ginekologii Onkologicznej oraz Organizatorów XXV Konferencji Naukowej Postępy w Ginekologii Onkologicznej, zapraszamy serdecznie do udziału w Konferencji, która odbędzie się w dniach 10-11 września 2020 r. w Hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem.

Głównym celem Konferencji jest szerzenie oraz doskonalenie wiedzy onkologicznej wśród ginekologów, a także ginekologów onkologicznych poprzez ich aktywny udział w wymagających sesjach naukowych, które prowadzone są przez doświadczonych wykładowców z całej Polski.

Rozpatrywanie zawiłych przypadków medycznych w lekarskim gronie oraz podnoszenie kwalifikacji pod okiem wybitnych specjalistów pozwala na szybsze oraz właściwe diagnozowanie schorzeń, a przez to bardziej efektywne leczenie, lepszą opiekę nad chorymi z rozpoznanym nowotworem złośliwym kobiecych narządów płciowych oraz kompleksową rehabilitację fizyczną, psychiczną i onkologiczną po zakończonej kuracji.

Podczas Konferencji uczestnicy otrzymają możliwość zapoznania się z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi diagnozowania oraz leczenia nowotworów narządów płciowych. Wybitni specjaliści zaproszeni w roli wykładowców przedstawią skomplikowane przypadki medyczne ukazując (często nowatorskie) sposoby leczenia oraz późniejszej rehabilitacji pacjentek.

Konferencja ma również na celu podkreślenie ogromnego znaczenia współdziałania personelu medycznego oraz ekspertów medycyny różnej specjalizacji. Rozpowszechnianie wiedzy – zarówno merytorycznej jak i praktycznej, konieczność nieustannego kształcenia się ginekologów i ginekologów onkologicznych w zakresie diagnostyki nowotworów kobiecych oraz ich profilaktyki czy leczenia są niezwykle istotne.

Podczas Konferencji zostaną również przeprowadzone specjalistyczne warsztaty praktyczne, a młodzi adepci sztuki lekarskiej otrzymają możliwość zaprezentowania prac plakatowych obrazujących ich dotychczasowe dokonania. Uczestnikom zostaną przyznane punkty edukacyjne.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji! Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie wydarzenia www.onkogin2020.pl


Źródło:

  1. Bachleda Kongresy Eventy
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA