Menu

Jak polscy pacjenci oceniają opiekę onkologiczną?

badanie pacjentów onkologicznych all.can

Ukazał się interesujący raport „Jak polscy pacjenci oceniają opiekę onkologiczną?” przygotowany przez Inicjatywę All.Can w Polsce. Raport został opracowany na podstawie wyników międzynarodowego badania ankietowego w którym wzięło udział 1135 pacjentów z Polski. Przedstawia on opinie polskich pacjentów oraz zawiera wnioski i rekomendacje przygotowane przez Grupę Sterującą All.Can Polska.

Celem badania jest znalezienie rozwiązań, które przyczynią się do poprawy efektywności opieki medycznej. Aby tym poszukiwaniom nadać właściwy kierunek, potrzebne jest lepsze zrozumienie, w których obszarach pacjenci odczuwają braki.

Przeprowadzone badanie jest częścią największego międzynarodowego badania zaprojektowanego w celu poznania opinii pacjentów na temat jakości opieki onkologicznej. W badaniu ankietowym „Poprawa wyników leczenia dla pacjentów, ocena efektywności” wzięło udział prawie 4000 osób z 10 krajów (Australia, Belgia, Francja, Hiszpania, Kanada, Polska, Szwecja, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Włochy), w tym 1135 pacjentów z Polski. Czyni to niniejsze badanie jednym z największych międzynarodowych badań zaprojektowanych do poznania opinii pacjentów na temat jakości opieki onkologicznej.

Raport „Jak polscy pacjenci oceniają opiekę onkologiczną?”

All.Can to międzynarodowa inicjatywa powstała w 2016 roku, której celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej oraz decydentów politycznych na konieczność poprawy efektywności i stabilności opieki onkologicznej oraz sytuacji pacjentów poprzez efektywne wykorzystanie dostępnych zasobów finansowych.

Nadrzędne cele projektu:

  • Zidentyfikowanie problemów w opiece onkologicznej w poszczególnych krajach europejskich
  • Przeanalizowanie wpływu nieefektywnych praktyk na budżet
  • Zaproponowanie nowych działań w celu efektywniejszej alokacji dostępnych zasobów
  • Zapewnienie stabilnej i efektywnej opieki zdrowotnej poprzez zaangażowanie decydentów politycznych

Inicjatywa All.Can powstaje w Polsce przy wsparciu finansowym firm Bristol-Myers Squibb(sponsor główny), Amgen, MSD, Novartis, Roche, Pfizer, Janssen-Cilag.


Źródło:

  1. All.Can
» więcej aktualności medycznych