Menu

BRA Day 2018 już w piątek

Breast Reconstruction Awareness Day - logo

Szpital Kopernika w Łodzi zaprasza w piątek (19 października 2018) na BRA Day zwany w Polsce Dniem Informacji o Rekonstrukcjach Piersi.

Breast Reconstruction Awareness Day (BRA Day) jest ideą ogólnoświatową, mającą na celu edukację i promowanie zabiegów rekonstrukcji piersi po mastektomii. Kluczowym punktem obchodów BRA Day w Polsce są Gale BRA-vissime!, organizowane przez Szpital im. Kopernika w Łodzi, Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Fundację Pełną Piersią na Rzecz Rozwoju Rekonstrukcji Piersi.

W tym roku obchody BRA Day rozpoczynamy śniadaniem BRA Day, które zaczyna się o godzinie 10.00 w bibliotece ASP (parter Centrum Nauki i Sztuki) przy ul. Wojska Polskiego 121.

Będzie to edukacyjne spotkanie z kobietami w formie pysznego i zdrowego śniadania. Rozmowy o sile kobiecości, marzeniach, walce z chorobą, sztuce odnalezienia spokoju i szczęścia, mądrym odżywianiu się oraz zdrowym i harmonijnym życiu. Dyskusja o profilaktyce i leczeniu chorób nowotworowych piersi oraz komforcie życia podczas i po leczeniu.

Wieczorem, o godz. 20:00, jak co roku, organizatorzy zapraszają na wieczorną Galę BRA Day do auli Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych przy ulicy Wojska Polskiego 121.

Bohaterkami gali są Pacjentki, które wygrały walkę z chorobą (bądź wciąż walczą), a ich energia i urok najlepiej świadczą o tym, że rak i mastektomia nie oznaczają utraty kobiecości. Gala to za każdym razem edukacyjne wydarzenie artystyczne, łączące ze sobą świat medycyny ze sztuką, modą, filmem, fotografią i muzyką.


Źródło:

  1. Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA