Menu

Technologia trójwymiarowej wizualizacji wspomaga operacje onkologiczne

26.10.2021

CarnaLife Holo technologia trójwymiarowej wizualizacji danych obrazowych wspierająca planowanie i przeprowadzanie zabiegów medycznych

W krakowskim Szpitalu na Klinach wykorzystywana jest innowacyjna technologia CarnaLife Holo, która pozwala prowadzącemu zabieg chirurgiczny operatorowi na dokładne zaplanowanie, zobrazowanie i zlokalizowanie zmian nowotworowych. Wpływa to znacząco na dokładność i bezpieczeństwo zabiegu.

Trójwymiarowa wizualizacja danych używa jest głównie w zabiegach onkologicznych w obrębie nieresekcyjnych guzów pierwotnych wątroby i trzustki oraz guzów przerzutowych.

Z danych zebranych w badaniach wynika, że dzięki wykorzystaniu technologii CarnaLife Holo można skrócić o 1/3 czas trwania zabiegu, czas pobytu pacjenta w szpitalu o 1 dzień, a szybszy czas rekonwalescencji oznacza możliwość szybszego podjęcia kolejnego etapu leczenia w przypadku pacjentów wymagających leczenia skojarzonego.

CarnaLife Holo to przełomowa technologia trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych diagnostycznych, wspierająca planowanie i przeprowadzanie zabiegów medycznych. Z pomocą gogli HoloLens 2 firmy Microsoft lekarz widzi w przestrzeni rzeczywistej trójwymiarowy hologram odzwierciedlający strukturę obrazowanego obszaru anatomicznego.

Użytkownik może wchodzić w interakcję z wyświetlanym hologramem, między innymi obracając go, skalując, przemieszczając, czy też wchodząc we wnętrze struktur anatomicznych – przy pomocy gestów i komend głosowych, bez utraty sterylności i konieczności współpracy z dodatkowym technikiem. Gogle stanowią pomocniczy, interaktywny ekran dostępny podczas planowania zabiegu oraz w dowolnym miejscu sali zabiegowej, w każdym momencie jego trwania.

CarnaLife Holo jest produktem polskiej spółki technologicznej MedApp S.A. działającej w obszarze medycyny, rozwijającej technologie wspomagające diagnostykę obrazową oraz medycynę cyfrową nowej generacji.


Źródło:

  1. Szpital na Klinach w Krakowie
  2. MedApp S.A.
» więcej aktualności medycznych