Menu

Najnowocześniejszy system do radiochirurgii w Centrum Onkologii w Gliwicach

system radiochirugii Varian EDGE

foto: Varian Medical Systems

W Centrum Onkologii w Gliwicach zainstalowano jeden z najnowocześniejszych akceleratorów do radiochirurgii i radioterapii "EDGE Radiosurgery System" amerykańskiej firmy Varian Medical Systems. Jest to pierwszy taki system w Polsce i trzeci w Europie.

Dzięki wyjątkowej precyzji lokalizacji punktu naświetlania akcelerator EDGE może pracować z bardzo wysoką dawką promieniowania zapewniając wyjątkową skuteczność leczenia bez ryzyka uszkodzenia sąsiadujących tkanek. Precyzja i wysoka dawka promieniowania pozwala na skrócenie czasu naświetlania, czyniąc zabieg bardziej komfortowym dla pacjenta i pozwalając jednocześnie na leczenie większej ilości chorych.

Zintegrowane z systemem nowoczesne oprogramowanie zapewnia możliwość bardzo precyzyjnego dobrania dawki promieniowania dla danego rodzaju nowotworu i jego lokalizacji. System jest szczególnie predystynowany do leczenia nowotworów mózgu, płuc, przerzutów do kręgosłupa czy wielokrotnych przerzutów do mózgu – jest skuteczny wszędzie tam, gdzie klasyczny zabieg chirurgiczny nie może zostać wykonany lub wiązałby się z wysokim ryzykiem.

Właśnie dzięki tak wysokiej precyzji mówi się o takim leczeniu jako o radiochirurgii - leczeniu radioterapią z chirurgiczną precyzją. System obecnie jest kalibrowany i wkrótce, od drugiej połowy czerwca, pierwsi pacjenci rozpoczną leczenie.


Źródło:

  1. Centrum Onkologii w Gliwicach
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA