Menu

Wiosenna edycja akcji Helpers’ Generation - studenci dla chorych na nowotwory krwi

Helpers’ Generation - zdjęcie uczestników akcji

Studenci należący do ogólnopolskiej społeczności Helpers’ Generation działają z myślą o chorych na nowotwory krwi, którzy aby wyzdrowieć, potrzebują „bliźniaka genetycznego”. Dzięki dotychczasowym działaniom studentów z całej Polski, na przestrzeni 5 lat odbyło się 1036 akcji rejestracji, podczas których zarejestrowało się 115 041 Dawców potencjalnych, a aż 633 z nich oddało szpik, dając potrzebującemu przeszczepienia Pacjentowi – szansę na życie.

Mimo blisko 1,5 mln potencjalnych Dawców szpiku, zarejestrowanych w bazie Fundacji DKMS, nadal co 5. Pacjent nie znajduje swojego Dawcy. Studencka akcja Helpers’ Generation to nie tylko szansa na to, aby do rejestru potencjalnych Dawców dołączyła osoba, która być może uratuje komuś życie, ale jednocześnie doskonały moment na to, żeby szerzyć ideę dawstwa, obalać mity i pokazywać, że niemal każdy z nas nosi w sobie bezcenny - i niemożliwy do wyprodukowania w warunkach laboratoryjnych - lek.

W zimowej edycji projektu udział wzięło 40 uczelni z całej Polski. Efektem wspólnych działań było zarejestrowanie do bazy Fundacji DKMS 5 662 Dawców potencjalnych.

W wiosennej odsłonie projektu udział weźmie 46 polskich uczelni, między innymi z Warszawy, Lublina, Rzeszowa, Krakowa, Bydgoszczy i innych miast. Podczas akcji na poszczególnych uczelniach będzie można zarejestrować się do bazy Dawców Fundacji DKMS a także dowiedzieć więcej na temat idei dawstwa szpiku.

Potencjalnym Dawcą szpiku może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek, w przedziale wieku 18-55 lat. Waga, dopuszczająca do rejestracji w bazie, to nie mniej niż 50 kg. Wystarczy przyjść, na organizowaną przez studentów akcję, wypełnić formularz rejestracyjny, pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka i na tym etapie - to tyle! A dzięki temu można uratować czyjeś życie!

Informacja o terminach akcji na poszczególnych uczelniach oraz projekcie Helpers' Generation


Źródło:

  1. Fundacja DKMS
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA