Menu

IV edycja konferencji Akademia Czerniaka

konferencja akademia czerniaka

Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej i jego Sekcja Naukowa „Akademia Czerniaka” we współpracy z Wydawnictwem Lekarskim PZWL zaprasza do wzięcia udziału w IV edycji konferencji Akademia Czerniaka.

Najbliższa konferencja odbędzie się już 1 kwietnia w Białymstoku. Następna 27 maja w Bydgoszczy. Szczegóły dotyczące miejsca i rejestracji znajdą Państwo na stronie Zjazdy i Konferencje

W tegorocznej edycji konferencji pojawią się dwie nowości:
1. Możliwość zadania pytania przez stronę internetową konferencji. Na wybrane pytania wykładowcy odpowiedzą podczas debaty, a najciekawsze zagadnienia zostaną nagrodzone książkami.
2. Omówienie przypadku klinicznego z regionu - najlepsi specjaliści z poszczególnych ośrodków omówią wybrane przypadki chorobowe.

Program tegorocznej edycji:

 • Nowotwory skóry 2017 – perspektywy
 • Rola chirurgii w diagnostyce i leczeniu czerniaków o zaawansowaniu lokoregionalnym
 • Udział dermatologa w diagnostyce i terapii nowotworów skóry – profilaktyka i leczenie powikłań skórnych nowych terapii
 • Leczenie przerzutów in-transit. Leczenie uzupełniające. Inne rzadkie nowotwory skóry
 • Postępy w leczeniu systemowym zaawansowanych czerniaków, powikłania terapii, znaczenie edukacji chorych. Inhibitory BRAF w leczeniu 1 linii czerniaka, rola przeciwciał anty-PD-1
 • Przypadki kliniczne. Omóqwienie przypadeku klinicznego z regionu, wybranego w w yniku głosowania interaktywnego
 • Debata: problemy terapii nowotworów skóry

Dla Członków Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej przygotowaliśmy specjalną cenę promocyjną 49 zł brutto. Podczas rejestracji na stronie internetowej, w polu "czy posiadasz kod promocyjny", należy wpisać "ptcho2017".

Bezpłatne warsztaty dermatoskopowe poświęcone czerniakowi
Dodatkowo 27 maja 2017 r., po zakończeniu konferencji „Akademia Czerniaka” w Bydgoszczy, odbędą się bezpłatne warsztaty dermatoskopowe poświęcone czerniakowi. Godziny warsztatów: godz. 15:00 – 18:00. Prowadzący: dr n.med. Grażyna Kamińska–Winciorek, Klinika Transplantacji Szpiku i Onkohematologii Centrum Onkologii- Instytut im. M.S.C. Oddział w Gliwicach.

W celu rejestracji na warsztaty, prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres: rejestracja@akademiaczerniaka.org.pl Partnerem warsztatów jest Wydawnictwo Lekarskie PZWL.


Źródło:

 1. Wydawnictwo Lekarskie PZWL
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

 • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
 • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
 • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
 • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
 • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA