Menu

14. Konferencja nt. Leczenia Nowotworów Otrzewnej – PSOGI 2024

02.10.2024

Konferencja PSOGI 2024,  prof. Tomasz Jastrzębski (Gdańsk), prof. Olivier Glehen (Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji), dr Krzysztof Szewczyk (Wrocław)

Konferencja PSOGI 2024, prof. Tomasz Jastrzębski (Gdańsk), prof. Olivier Glehen (Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji), dr Krzysztof Szewczyk (Wrocław)


W dniach od 26 do 28 września w Lyonie odbyła się 14. Konferencja PSOGI (Peritoneal Surface Oncology Group International) na temat leczenia pierwotnych i wtórnych (przerzuty) nowotworów otrzewnej.
W trakcie 3 dni omawiano szczegółowe zagadnienia dotyczące diagnostyki i leczenia takich nowotworów jak nowotwory wyrostka robaczkowego, międzybłoniak otrzewnej, przerzuty otrzewnowe raka jelita grubego, raka jajnika, raka żołądka, mięsaków (w tym przerzutów do otrzewnej u dzieci).

Podkreślano kluczową rolę jakości w chirurgii nowotworów w zakresie radykalizacji miejscowego leczenia, skojarzonego leczenia chirurgicznego w połączeniu z nowoczesnymi sposobami leczenia systemowego (terapie celowane, immunoterapie). Omawiano nowe możliwości oceny rokowania i kontrolowania skuteczności leczenia za pomocą ctDNA.

W Konferencji brali udział chirurdzy z Gdańska (prof. Tomasz Jastrzębski) oraz z Wrocławia (dr Krzysztof Szewczyk). Zagadnienia omawiane w trakcie konferencji dotyczące postępowania chirurgicznego w nowotworach wyrostka robaczkowego będą przedmiotem sesji Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego w październiku 2025.


Źródło:

  1. Materiał własny Onkonet.pl
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA