Menu

„To się nie zdarza” - live o raku szyjki macicy

19.01.2021

Aga Szuścik - wystąpienie na TEDx

Pod koniec Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, w czwartek 21 stycznia o 18:00 odbędzie się spotkanie online z Agą Szuścik, edukatorką i artystką skupiającą się na tematach onkologicznych, autorką projektu i kampanii „To się nie zdarza”. Na podstawie doświadczenia choroby nowotworowej oraz swojej intensywnej działalności, Agnieszka opowie o raku, kobiecości, ciele, ginekologii i nowym życiu, a także odpowie na wszystkie pytania, zarówno zadane przez gości, jak i te, które, jej zdaniem, padają stanowczo za rzadko.

Czy z raka da się w ogóle wyzdrowieć? Czy podczas chemioterapii zawsze wypadają włosy? Co to jest kikut pochwy? Jak czytać i interpretować wyniki cytologii? Jak uchronić się przed rakiem szyjki macicy? Czym właściwie są całe te przerzuty? Jak żyje się bez macicy i jajników? Jak powstaje rak? Jak żyje się bez okresu? Co to jest Terapia Simontonowska? Czy to prawda, że rozcięcie brzucha jest bezpieczniejsze niż laparoskopia? Jak rak zmienia życie? Jak nie zwracać się do osób chorych na raka i dlaczego „będzie dobrze” to słowa zakazane? Czy z rakiem się walczy? Czy sztuka może mieć uzdrawiającą moc? Czy da się kogoś uratować, będąc artystką? No i… czy Syrenki istnieją naprawdę? Będzie szczerze, wzruszająco, zabawnie, drastycznie, inspirująco i interaktywnie.

Link do spotkania, które odbędzie się na Facebooku


Źródło:

  1. Agnieszka Szuścik
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA