Menu

Dla najmłodszych pacjentów – zespół „My3” z wizytą na „Urtica Dzieciom Camp”

zespół My3 z wizytą na Urtica Dzieciom Camp

Zespół „My3”, jeden z najpopularniejszych polskich bandów wykonujących muzykę dziecięco-młodzieżową, odwiedził w lipcu uczestników turnusów terapeutycznych w krakowskim Centrum Psychoonkologii UNICORN. „Urtica Dzieciom Camp” to prowadzona od 2016 roku inicjatywa, której celem jest wsparcie małych pacjentów zmagających się z chorobami nowotworowymi oraz ich najbliższych.

Wizyta uwielbianego przez najmłodszych zespołu była dla uczestników niespodzianką, a dla niektórych nawet – spełnieniem najskrytszych marzeń. Dziewczyny przygotowały rozgrzewkę wokalną oraz mini-występ najbardziej znanych piosenek, m.in. „Różowe okulary” czy „Szkolna sympatia”. Zdradziły też kulisy prowadzenia kanałów w mediach społecznościowych. Nie zabrakło warsztatów choreograficznych, a nawet wspólnego rysowania. Był czas na rozmowy o życiu koncertowym, autografy i indywidualne sesje zdjęciowe.

– Każde takie spotkanie to ogromna dawka pozytywnych emocji dla naszych małych podopiecznych –przyznaje Katarzyna Cabaj z Fundacji Urtica Dzieciom. – Ogromnie zależy nam na tym, by wakacyjne turnusy były oderwaniem od szpitalnej codzienności, bolesnych badań i zabiegów. Naszym celem jest stworzenie takich warunków, w których można nie tylko kontynuować leczenie onkologiczne, ale przede wszystkim zgromadzić siłę i wolę walki, tak istotne w starciu z nowotworami – dodaje.

To już 4. edycja turnusów organizowanych przez Fundację Urtica Dzieciom. Od 2016 roku w przedsięwzięciu udział wzięło ponad 250 osób. W programie są warsztaty z psychoonkologiem, dietetykiem, zajęcia ruchowe czy plastyczne, zabawy z animatorami, zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych, a także spotkania z cenionymi osobami publicznymi. Kilka dni temu uczestników odwiedził aktor Michał Koterski, który opowiadał o swojej pracy, dzieciństwie i ulubionych bajkach, a także – ku radości dorosłych fanów – najnowszej roli filmowej. Był także prof.Jerzy Stuhr, który tradycyjnie przyjechał maluchom poczytać.


Źródło:

  1. Fundacja Urtica Dzieciom
» więcej aktualności medycznych