Menu

Plecaki, które niosą pomoc

Plecak z akcji - Plecaki, które niosą pomoc

Na stronie www.sackybag.com/plecaki-z-misja-pomagania dostępna jest już limitowana kolekcja plecaków, których design stworzyły dzieci zmagające się z chorobami onkologicznymi. Zakup produktów Sacky bag to realna pomoc dla podopiecznych Fundacji Urtica Dzieciom, bowiem 15 zł ze sprzedaży każdego z nich przekazywane jest na cele statutowe organizacji – wsparcie najmłodszych w powrocie do zdrowia.

– Koniec wakacji to doskonały czas na kompletowanie wyprawek szkolnych i akcesoriów treningowych. Warto rozważyć zakup plecaków, które – oprócz sportowego ekwipunku – nieść będą również pomoc naszym małym podopiecznym – zachęca Katarzyna Cabaj, Członek Zarządu Fundacji Urtica Dzieciom.

Kolekcję stanowią 4 unikatowe wzory: kolorowe balony, bańki mydlane, statki i urokliwe kwiaty, namalowane przez dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi. Prace powstały w ramach warsztatów plastycznych „Słoneczna Galeria”, organizowanych już od 10 lat przez Fundację Urtica Dzieciom w 18. placówkach onkologicznych i hematologicznych w Polsce. Jak mówią pomysłodawcy, spotkania ze sztuką to kreatywny czas, który wnosi do szpitalnej codzienności ogrom kolorów i dziecięcej radości. Dzięki nim najmłodsi mogą beztrosko się bawić i choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

Plecaki mają wielkość 36 cm x 47cm, bez problemu zmieszczą więc format A4. Wykonane są z dwóch tkanin: wodoodpornej z kolorowym nadrukiem oraz mocnej tkaniny, w strukturze przypominającej naturalny len. Każdy posiada dwie kieszonki, jedną z zapięciem magnetycznym na przodzie, drugą wewnątrz plecaka, zapinaną na zamek, karabińczyk na klucze, a także grube, regulowane sznurki.


Źródło:

  1. Fundacja Urtica Dzieciom
» więcej aktualności medycznych