Menu

Program wsparcia „Zdrowiej” dla chorych onkologicznie i ich bliskich

Program wsparcia „Zdrowiej” dla chorych onkologicznie - baner

Ruch Społeczny Polskie Amazonki rozwija program wsparcia „Zdrowiej” dla osób chorujących onkologicznie i ich bliskich. Celem programu jest pokazanie jaki wpływ na zdrowie ma sposób myślenia i odczuwania oraz jak można się samodzielnie wzmocnić w procesie leczenia oraz radzić sobie z towarzyszącym stresem.

Program „Zdrowiej” stworzony przez Ruch Społeczny Polskie Amazonki podkreśla znaczenie aktywnego udziału pacjentów w trakcie leczenia. To w jaki sposób myślimy i jak żyjemy bardzo silnie może wpływać na proces zdrowienia. Ważnym aspektem programu jest kształtowanie podejścia w którym osoba chora traktowana jest jako współuczestnik procesu leczenia.

- „To co możemy zrobić jako pacjenci, to spróbować zrobić coś dla siebie, wzmacniając działanie terapii medycznych. Możemy uczyć się metod, które pomogą stawić czoło wyzwaniom jakie niesie choroba, lepiej radzić sobie ze stresem, stworzyć własne strategie rozwiązywania pojawiających się problemów. Dlatego chcemy wspierać osoby chore onkologicznie w kształtowaniu nastawienia oraz sposobu myślenia, który będzie pomagać w zdrowieniu. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach. Będziemy dzielić się praktycznymi ćwiczeniami oraz wiedzą, które wzmacniają wewnętrzne zasoby w trakcie choroby” – mówi Elżbieta Kozik, prezes Ruchu Społecznego Polskie Amazonki.

Najbliższy cykl warsztatów realizowany w Warszawie, dedykowany jest w szczególności kobietom z zaawansowanym rakiem piersi i ich rodzinom, ale otwarty dla wszystkich chętnych. Zaproszone są także osoby chorujące na inne typy nowotworów i ich bliscy!

Warsztaty będą się odbywać w poniedziałki w dniach 29.10, 5.11 i 12.11 o godz.17.00 w Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces, przy ul. Madalińskiego 89 lok.1, w Warszawie. Udział w spotkaniach i warsztatach jest bezpłatny. Można wysłać e-mail by się zapisać.

Kolejne cykle warsztatów dedykowane pacjentom onkologicznym będą realizowane w 2019 roku.


Źródło:

  1. Polskie Amazonki Ruch Społeczny
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA