Menu

The Race for the Cure - bieg charytatywny poświęcony walce z rakiem piersi

bieg charytatywny - Race for the Cure - plakat

The Race for the Cure to największy na świecie charytatywny bieg poświęcony walce z rakiem piersi. Corocznie odbywa się ich ponad 150, jednocząc około miliona uczestników. W najbliższą niedzielę, 30 września, odbędzie się po raz pierwszy w Polsce.

Organizator wydarzenia Fundacja OmegaLife wybrała miasto Gdańsk, ponieważ jest symbolem solidarności na całym świecie, a honorowym patronem biegu została Pani Danuta Wałęsa. Łączymy się tego samego dnia z innymi miastami w Europie! Ateny-Bruksela-Antwerpia-Namur-Sarajewo-Tbilisi-Gdańsk solidarnie w walce z rakiem piersi.

Na całym świecie Race for The Cure ma jeden wspólny wizerunek. Osoby dotknięte rakiem piersi biegną w różowych koszulkach, celebrując życie. Pozostali uczestnicy wyrażają gest solidarności w walce z rakiem piersi zakładając koszulki białe. Wspólnym biegiem upamiętniamy tych, których już z nami nie ma.

Celem biegu jest podniesienie świadomości profilaktyki raka piersi wśród młodych kobiet, uczczenie pamięci o Oldze Gajdus – współzałożycielce OmeaLife, która zmarła z powodu raka piersi w wieku 35 lat oraz zgromadzenie funduszy na działalność fundacji.

Więcej informacji na: thinkpinkpoland.pl


Źródło:

  1. thinkpinkpoland.pl
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA