Menu

Trojanki. Dziesięć prywatnych rad dla początkujących w chemioterapii potrójnie ujemnego raka piersi

30.04.2020

Okładka ksiązki Trojanki

Polecamy nową książkę prof. Ewy Guderian-Czaplińskiej pt. „Trojanki. Dziesięć prywatnych rad dla początkujących w chemioterapii potrójnie ujemnego raka piersi.” Jest to wyjątkowy w swoim charakterze poradnik skierowany do pacjentek chorych na raka piersi leczonych chemioterapią, będący jednocześnie wyznaniem osoby doświadczającej skutków takiego leczenia.

Jest wiele książek napisanych przez chorych na nowotwory, ale ta jest wyjątkowa. Pełna swady, humoru i nadziei, bez egzaltacji, żalu i gniewu. Daje nadzieję oraz uczy, jak mądrze zmagać się z ciężką chorobą. Nie potrafiłem odłożyć tej książki.
Prof. dr hab. n. med. Jacek Jassem

"Trojanki" czytałam jako kobieta, lekarz, potencjalna pacjentka i zaciekawiona czytelniczka. Jestem pod wielkim wrażeniem umiejętności formułowania spostrzeżeń związanych z problemami rozpoznawania i planowania leczenia, nazywania i oswajania emocji, nienachalnego, ale jakże empatycznego dzielenia się radami na temat łagodzenia niepożądanych skutków terapii, czy wreszcie niezwykle dojrzałego podejścia do zagadnienia śmierci.
Prof. dr hab. n. med. Sylwia Grodecka-Gazdecka

Gdybym dostała tę książkę w dniu, kiedy dowiedziałam się, że mam raka, mogłabym lepiej się przygotować. I opanować lęk, który pojawia się wraz z "wyrokiem". Ten lęk odczuwają nie tylko pacjenci onkologiczni, lecz także ich rodziny i przyjaciele. "Trojanki" to lektura dla nich wszystkich.
Janina Ochojska

Książkę można nabyć na stronie wydawcy.


Źródło:

  1. Wydawnictwo Media Rodzina
» więcej aktualności medycznych