Menu

Rozpoczęto budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży w Warszawie

07.06.2022

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży

Foto. TVN

W Dzień Dziecka, 1 czerwca wmurowany został kamień węgielny pod budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży w Warszawie działającego w ramach Centrum Zdrowia Dziecka. Fundacja TVN łącznie przekaże na ten cel ponad 31 milionów złotych. Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży będzie ośrodkiem referencyjnym w Polsce. Innowacyjne i światowej klasy Centrum zostanie oddane do użytku w połowie 2024 roku.

– Wierzymy, że czerwcu 2024 roku, czyli za dwa lata, Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży zacznie funkcjonować, jako miejsce referencyjne dla leczenia najmłodszych. Dziękuję wielu osobom i organizacjom, które wsparły ten projekt - przede wszystkim Fundacji TVN i Warner Bros. Discovery – podkreślił dr n. med. Marek Migdał, dyrektor Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

Dzięki nowemu Centrum Psychiatrii i Onkologii, pacjenci onkologiczni Centrum Zdrowia Dziecka będą leczeni w jednym, a nie w 3 budynkach, jak to ma miejsce obecnie. Będą mieli możliwości korzystania na miejscu z pełnej diagnostyki, czyli z tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego czy szerokiego zakresu badań laboratoryjnych.

Dyrektor Marek Migdał informował, że obecnie funkcjonująca klinika onkologii IPCZD jest największym ośrodkiem onkologii dziecięcej w Polsce. Rocznie hospitalizowanych jest w niej 2 tys. dzieci, z czego 250 to noworozpoznane przypadki.


Źródło:

  1. Instytut Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka
» więcej aktualności medycznych