Menu

Bezpłatne badania w ramach programu profilaktyki raka płuc w ŚCO

05.03.2023

Logo Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Do końca czerwca 2023 roku mieszkańcy woj. świętokrzyskiego, Małopolski oraz Podkarpacia mogą skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach programu profilaktyki nowotworów płuc w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Program skierowany jest do osób, które palą lub długotrwale paliły papierosy.

Głównym celem programu jest poprawa wykrywalności raka płuca na wczesnym etapie jego rozwoju poprzez objęcie badaniami (niskodawkowa tomografia komputerowa - NDTK) osób w wieku 55-74 lat, palących tytoń obecnie lub w przeszłości. Ze względu na to, że program dobiega już końca, każda nowa osoba zgłaszająca się do tego projektu będzie miała wykonaną tylko jedną niskodawkową tomografię komputerową płuc oraz udzieloną konsultację lekarską. Jeśli u pacjenta zostanie wykryty rak płuca, zostanie on wcześnie objęty leczeniem.

Program profilaktyki nowotworów płuc jest przeznaczony dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego pomiędzy 55 a 74 rokiem życia, którzy palą lub przez wiele lat palili papierosy.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii przypomina: jeśli palisz lub masz za sobą wiele lat palenia papierosów, skorzystaj z bezpłatnej niskodawkowej tomografii komputerowej płuc. Zadzwoń: 885 77 99 88 i umów się na bezpłatne badania i konsultacje. Program profilaktyki nowotworów płuc trwa tylko do końca czerwca 2023.


Źródło:

  1. Świętokrzyskie Centrum Onkologii
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA