Menu

Odżywianie a skuteczne leczenie onkologiczne

V Sympozjum „Terapii żywieniowej w onkologii” w CO w Bydgoszczy

fot. Centrum Onkologii w Bydgoszczy

Dyskusja o tym jak prawidłowo odżywiać pacjentów chorych onkologicznie odbyła się podczas V Sympozjum poświęconego „Terapii żywieniowej w onkologii”. Sympozjum zorganizowano w Innowacyjnym Forum Medycznym przy Centrum Onkologii w Bydgoszczy. W konferencji uczestniczyli specjaliści z całego kraju m.in. Krakowa, Warszawy i Gdańska. Organizatorem był dr n. med. Michał Jankowski z Oddziału Klinicznego Chirurgii Onkologicznej Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Sympozjum „Terapia żywieniowa w onkologii” to wspaniała okazji do wymiany doświadczeń oraz spójnego zebrania wiedzy. W tym roku spotkanie koncentrowało się głównie na tematach związanych bezpośrednio z terapią i opieką żywieniową chorych. Stąd zaplanowane panele zostały poświęcone m.in. kwalifikacji do pozajelitowego żywienia domowego, stosowaniu emulsji tłuszczowych u chorych onkologicznie w żywieniu pozajelitowym, czy modyfikacji diety w przypadku zaburzeń odżywienia w trakcie leczenia systemowego.

Przy okazji poruszenia tego zagadnienia, niekiedy jeszcze niedocenianego, a jakże istotnego w procesie leczenia onkologicznego przypominamy, że w naszym serwisie, w dziale Leczenie żywieniowe znajdą Państwo wiele interesujących informacji na ten temat.


Źródło:

  1. Centrum Onkologii w Bydgoszczy
» więcej aktualności medycznych