Menu

UCK w Gdańsku wysoko w prestiżowym rankingu World’s Best Hospitals 2021

06.03.2021

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, zdobywając ogólną ocenę na poziomie 88,42 proc., zajęło drugie miejsce w trzeciej edycji rankingu World’s Best Hospitals 2021, przygotowanego przez magazyn Newsweek oraz firmę Statista, która zajmuje się badaniami rynkowymi i konsumenckimi.

- Ten wynik ugruntowuje naszą pozycję jako najlepszego szpitala na Pomorzu – tak drugie miejsce w rankingu World’s Best Hospitals 2021 w kategorii „najlepszy szpital w Polsce” komentuje Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny UCK. Zestawienie zostało przygotowane przez magazyn Newsweek oraz firmę Statista.

- Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia, szczególnie że jednym z elementów oceny były opinie pacjentów, a to właśnie dla nich staramy się być coraz lepsi i sprawniejsi. Ten ranking ugruntowuje również naszą pozycję jako najlepszego szpitala na Pomorzu. Dziękujemy za tak duże zaufanie, to nas motywuje do jeszcze cięższej pracy w czasie trudnym i wymagającym dla całej ochrony zdrowia – mówi Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny UCK.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęło Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, które zdobyło ogólną ocenę na poziomie 90,02 proc. Na kolejnych znalazły się Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o. i Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. Najlepszym szpitalem na świecie według przygotowanego rankingu jest Mayo Clinic w Rochester w stanie Minnesota w Stanach Zjednoczonych.

Przy tworzeniu listy World’s Best Hospitals 2021 pod uwagę brane były dane z trzech źródeł: rekomendacje ekspertów medycznych (lekarzy, dyrektorów szpitali, pracowników ochrony zdrowia), opinie i oceny pacjentów (pozyskane z przeprowadzonych ankiet) oraz wskaźniki medyczne KPI dotyczące szpitali.

W rankingu uwzględniono 2 tysiące szpitali z 25 krajów, które wybrano na podstawie standardu życia/średniej długości życia, wielkości populacji, liczby szpitali i dostępności danych. Są to placówki, które znajdują się w: Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Korei Południowej, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Brazylii, Kanadzie, Indiach, Australii, Meksyku, Holandii, Polsce, Austrii, Tajlandii, Szwajcarii, Szwecji, Belgii, Finlandii, Norwegii, Danii, Izraelu oraz Singapurze.


Źródło:

  1. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA