Menu

Akcja „Pomagamy Szpitalom”

24.04.2020

Baner akcji „Pomagamy Szpitalom”

Ruszyła platforma komunikacyjna, której celem jest pomoc szpitalom w czasie pandemii koronawirusa. Za pośrednictwem strony pomagamyszpitalom.pl oddziały szpitalne mogą zgłaszać potrzeby, a firmy oferować swoje wsparcie. Do akcji dołączyła też Fundacja Urtica Dzieciom, na co dzień pomagająca małym pacjentom oddziałów onkologii i hematologii w całej Polsce.

Trudna sytuacja epidemiologiczna w kraju nie ułatwia pracy służbie zdrowia. Oddziały szpitalne borykają się z trudnościami, których dotychczas nie znały. Na pomoc tym, którzy stoją na pierwszej linii frontu ruszyły instytucje, osoby indywidualne, a organizacje pozarządowe zmodyfikowały kierunki swojej działalności.

Od 23 lat wspieramy zmagających się z nowotworami najmłodszych, organizując warsztaty plastyczne „Słoneczna Galeria” czy turnusy terapeutyczne „Urtica Dzieciom Camp” – mówi Anna Marusia, Prezes Fundacji Urtica Dzieciom. Nie możemy być teraz z naszymi podopiecznymi tak, jak dotychczas, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, by zadbać o ich bezpieczeństwo oraz zdrowie – tłumaczy.

Firmy i instytucje, które chcą włączyć się w akcję, a nie mają możliwości, by samodzielnie kontaktować z lokalnymi szpitalami, mogą zadeklarować wybraną przez siebie formę pomocy za pośrednictwem Fundacji Urtica Dzieciom. Ta z kolei na bieżąco weryfikuje potrzeby dziecięcych oddziałów onkologii i hematologii w całej Polsce, przekazując otrzymane materiały do placówek medycznych, w których są w danej chwili niezbędne.

Pierwsze szpitale już zgłosiły swoje zapotrzebowanie. Najczęściej są to maseczki, fartuchy, rękawice, środki do dezynfekcji. To przydaje się wszędzie. – wyjaśnia Anna Marusia.

Szczegóły akcji dostępne są na pomagamyszpitalom.pl, a oddziały zainteresowane otrzymaniem wsparcia i przedsiębiorcy pragnący to wsparcie okazać, mogą kontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami Fundacji Urtica Dzieciom: biuro@urticadzieciom.pl


Źródło:

  1. Fundacja Urtica Dzieciom
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA