Menu

Gala całkiem na odwrót czyli pomoc dla najmłodszych pacjentów onkologicznych

baner gali całkiem na odwrót fundacji Urtica Dzieciom

28 listopada miała miejsce doroczna Gala Urtica Dzieciom, podczas której przedstawiciele świata biznesu i kultury licytują prace plastyczne namalowane przez dzieci zmagające się z nowotworami. Cały dochód z aukcji realizowanej w podwrocławskim Zamku Topacz przeznaczony jest na organizację turnusów terapeutycznych Urtica Dzieciom Camp, a także wsparcie dziecięcych oddziałów onkologii i hematologii w Polsce.

„Całkiem na odwrót” to hasło 22.Gali Urtica Dzieciom. I choć mogłoby się wydawać, że perspektywa szpitalnej codzienności łączy się wyłącznie ze smutkiem, obrazy wykonane przez małych pacjentów pokazują, że jest całkiem na odwrót. Dzieła wyrażają wnętrza artystów: pokazują ich emocje, marzenia, a także nieograniczoną kreatywność. Są piękne zwierzęta – delikatne koliberki, futrzaste koty, pejzaże oraz abstrakcyjne, pełne kolorów kleksy. Prace powstały w ramach warsztatów „Słoneczna Galeria”, realizowanych przez Fundację Urtica Dzieciom na oddziałach onkologii dziecięcej, a najmłodszą autorką jest 3-letnia Pola.

Dzięki wsparciu merytorycznemu Muzeum Narodowego, obrazy po raz pierwszy w 22-letniej historii wydarzenia opatrzone będą Certyfikatem Autentyczności, potwierdzonym przez Kustosza Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

– Certyfikat to nie tylko wartość dla licytujących, ale także ogromny prestiż dla małych artystów. Jest to docenienie talentu i trudu. Dajemy im do zrozumienia, że to, co robią jest ważne, autentyczne i co istotne, niepowtarzalne. Bo przecież każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju, choć patrzą na świat przez te same, szpitalne okna – wyjaśnia Anna Marusia, Prezes Zarządu Fundacji Urtica Dzieciom.

Organizatorzy spodziewają się ponad 300 gości, swoją obecność zapowiedział także prof. Jerzy Stuhr, Ambasador Fundacji Urtica Dzieciom. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski, Prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk oraz Rzecznik Praw Dziecka – Mikołaj Pawlak.

Tych, którzy nie mogli wziąć udziału w aukcji, zachęcamy do wsparcia działań Fundacji Urtica Dzieciom za pośrednictwem strony internetowej.


Źródło:

  1. Fundacja Urtica Dzieciom
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA