Menu

Wyjątkowy mecz w ramach igrzysk „Onko-Olimpiada”

Amp futbol fot. Maciej Gillert

fot. Maciej Gillert

W najbliższy piątek 24 sierpnia o godz. 19:00 na stadionie piłkarskim AWF Warszawa przy ul. Marymonckiej 34 w ramach igrzysk „Onko-Olimpiada” odbędzie się wyjątkowy mecz zawodników po amputacjach kończyny dolnej lub górnej z Drużyny Amp Futbol Polska oraz Reprezentacji Artystów Polskich.

Mecz jest częścią „Onko-Olimpiady” i ma na celu podkreślenie wagi rehabilitacji oraz sportu dla zdrowia dzieci po długotrwałym leczeniu onkologicznym. W VII edycję Międzynarodowych Igrzysk Sportowych zaangażowało się szerokie grono polskich aktorów i muzyków. „Onko-Olimpiadę 2018” poprowadzą znani i lubiani prezenterzy telewizyjni – Beata Tadla i Conrado Moreno.

Amp Futbol Polska to krajowa reprezentacja zawodników po amputacjach kończyny dolnej lub górnej. Zespół tworzy kluby, ligę i akademie juniorskie oraz organizuje zgrupowania dla osób z całej Polski. Amp Futbol to bardzo dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu. Obecnie uprawiana jest w ponad 60 krajach, do których stale dołączają nowe zespoły.

„W szeregach naszej drużyny są zawodnicy, którzy byli pacjentami onkologicznymi, co pokazuje, że nowotwór nie zamyka drogi do marzeń i osiągnieć sportowych na poziomie reprezentacji kraju. Mam nadzieję, że po tym meczu kilka osób dołączy do naszej drużyny i będzie spełniać swoje marzenia razem z nami" – mówi Adrian Stanecki - obrońca reprezentacji Polski w AMP Futbolu. Dyscyplina ta została uznana przez FIFA i UEFA i prawdopodobnie niedługo dołączy do dyscyplin paraolimpijskich.

Reprezentacja Artystów Polskich w piłce nożnej została powołana do życia w 1999 roku przez Ryszarda Adamusa, Olafa Lubaszenko, Cezarego Pazurę i Piotra Kubiaczyka. Licząca 50 zawodników drużyna składa się ze znanych i lubianych artystów wielu dziedzin kultury, których oczywiście nie zabraknie podczas charytatywnego meczu. Aktorzy, muzycy, wokaliści, sportowcy i osobowości medialne łączą siły w słusznej sprawie. Grać bowiem będą dla dzieci z chorobami nowotworowymi podczas ich sportowego święta VII już edycji „Onko-Olimpiady”.


Źródło:

  1. Fundacja Spełnionych Marzeń
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA