Menu

„Wyroluj Raka” - wydarzenie dedykowane profilaktyce nowotworowej

baner akcji Wyroluj Raka 2019

Przed nami kolejna edycja wieczornego przejazdu rolkowego “Wyroluj Raka”. Celem akcji jest nagłośnienie problemu jakim jest wciąż zaniedbywana profilaktyka nowotworowa, ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów kobiecych.

Impreza organizowana jest przez członków SKN Chirurgii Onkologicznej GUMed, Akademickiego Stowarzyszenia Onkologicznego oraz Nightskating Pomorze. Jak zawsze przejazd będzie poprzedzony zdrowotnymi atrakcjami zapewnionymi przez organizatorów: nauka samobadania piersi, edukacja na temat profilaktyki nowotworów, możliwość pomiaru stężenia glukozy we krwi, pomiaru ciśnienia.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek o godzinie 17 przy Stadionie Energa Gdańsk. Przez kolejne 2 godziny będzie można odbierać pakiety startowe oraz brać udział w atrakcjach. Właściwy przejazd ruszy o godz. 19. Mapę przejazdu oraz więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.


Źródło:

  1. Gdański Uniwersytet Medyczny
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA