Menu

Wyjątkowa sesja fotograficzna w ramach BRA Day Polska 2018

Breast Reconstruction Awareness Day logo

Dzisiaj w Teatrze Powszechnym w Łodzi odbywa się w ramach Breast Reconstruction Awareness Day wyjątkowa sesja zdjęciowa z udziałem pacjentek zmagających się z chorobą nowotworową piersi.

Breast Reconstruction Awareness Day (BRA Day), zwany w Polsce Dniem Informacji o Rekonstrukcjach Piersi, jest międzynarodową inicjatywą, mającą na celu edukację i promowanie zabiegów rekonstrukcji piersi po mastektomii. Celem tej akcji, rozpoczętej w 2011 r. w Kanadzie, jest upowszechnienie wiedzy o metodach rekonstrukcji piersi, traktowanej jako integralna część leczenia kobiet chorych na raka piersi.

Sesję będącą elementem tegorocznych obchodów BRA Day Polska, zrealizuje Monika Szałek – fotograf specjalizująca się w portretowaniu gwiazd i osób publicznych. Sesja będzie miała niezwykły zmysłowy i sensualny charakter. Panie zostaną sfotografowane w pięknej, specjalnie dla nich uszytej, unikatowej kolekcji bielizny projektu Doroty Salskiej, wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Wernisaż zdjęć odbędzie się 19 października 2018 roku podczas wieczornej Gali BRA-vissmie! 2018 w budynku Centrum Promocji Mody ASP, a docelowo zdjęcia ozdobią wnętrze Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej w Łodzi.

Uroczyste gale BRA-vissime! organizowane przez Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi wraz z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i Fundacją Pełną Piersią na Rzecz Rozwoju Rekonstrukcji Piersi są corocznym kluczowym punktem obchodów BRA Day w Polsce.

Fotografie będą dowodem na to, że po przebytej chorobie, Kobiety doświadczone nowotworem piersi mogą emanować pięknem i seksapilem. Zdjęcia mają być motywacją do walki z chorobą dla Kobiet, które są w trakcie leczenia i pokazać, że zabieg mastektomii nie oznacza utraty kobiecości, że pomocą i rozwiązaniem może być zabieg rekonstrukcji piersi.


Źródło:

  1. Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA