Menu

Lublin zaświeci się na różowo. Breast Fest w Centrum Spotkań Kultur

Breast Fest Lublin 2019 - baner

Październik jest światowym miesiącem walki z rakiem piersi. 30 października ramach finału akcji poświęconych nowotworom piersi w lubelskim CSK odbędzie się wydarzenie podczas którego kobiety będą mogły m.in. skorzystać z bezpłatnych badań USG i konsultacji.

Breast Fest – Zdrowe piersi w Lublinie to pierwszy taki event w mieście organizowany przez stowarzyszenie Ruch Społeczny Polskie Amazonki i firmę SDS Optic.

-Jeszcze 20 lat temu sytuacja kobiet z rakiem piersi wyglądała zupełnie inaczej niż obecnie. Wiedza o tym nowotworze była znikoma i ograniczała się do przekonania, że diagnoza oznacza wyrok. Dziś jest inaczej – wzrosła świadomość kobiet, przeżywalność – rak piersi nie jest już chorobą śmiertelną, ale przewlekłą - mówi Elżbieta Kozik, prezes Stowarzyszenia.

- Breast Fest to wydarzenie, które dedykujemy wszystkim mieszkankom Lublina jak również kobietom zmagającym się z chorobą. Chcemy przypomnieć jak ważna jest profilaktyka – dodaje Kozik.

Tego dnia w godz. 12.00 – 18.00 będzie można skorzystać z bezpłatnych usg piersi (zapisy na miejscu w dniu wydarzenia). Oprócz badań usg oraz konsultacji odbędą się panele dyskusyjne z udziałem lekarzy z SPSK nr 1 w Lublinie, gdzie głównym prelegentem będzie światowej sławy specjalista a także Kierownik Katedry Onkologii i Kliniki Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Przewodniczący Rady Klinicznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie Prof. dr hab. n. med. Wojciech Polkowski.

Po raz pierwszy mieszkanki Lublina będą miały okazję posłuchać relacji kobiet, które mają za sobą chorobę jak również specjalistów, którzy opowiedzą o zdrowym stylu życia. Wśród nich zobaczymy Mariusza Cieślika, trenera roku według magazynu Shape.

Nie zabraknie atrakcji dedykowanych dla Pań. Na miejscu będzie można skorzystać z profesjonalnego brafittingu, będą czekać także bezpłatne makijaże i porady urodowe od Szkoła Wizażu i Stylizacji Aesthetic. Poprowadzi je Dyrektor Kreatywna, makijażystka Małgorzata Matysiak- Dunia, która na co dzień współpracuje z światowymi firmami kosmetycznymi oraz pracuje przy reklamach i sesjach zdjęciowych.

Panie, które są w trakcie leczenia onkologicznego i ich bliskich zapraszamy na dedykowany warsztat radzenia sobie ze stresem w godz.16.00-18.00.

Tego dnia Centrum Spotkań Kultur zaświeci się na różowo. Wydarzenie potrwa od godz.12.00 do godziny 17.00. Więcej informacji na FB


Źródło:

  1. Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny
  2. SDS Optic
» więcej aktualności medycznych