Menu

Helix Immuno-Oncology zaprezentuje wyniki badań na prestiżowej konferencji naukowej AACR

laboratorium biotechnologiczne - grafika poglądowa

Helix Immuno-Oncology, spółka biotechnologiczna z siedzibą w Warszawie, specjalizująca się w badaniach i rozwoju immunoterapii przeciwnowotworowych przedstawi terapeutyczną cząsteczkę V-DOS47 na konferencji naukowej AACR Annual Meeting 2018, Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań nad Rakiem (ang. American Association for Cancer Research, AACR).

Gościem Spółki na konferencji będzie prof. dr hab. n. med. Rodryg Ramlau – Kierownik Katedry i Kliniki Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecność Profesora Rodryga Ramlau na konferencji, podczas której po raz pierwszy zaprezentujemy wyniki naszych prac nad V-DOS47, jest dla nas szczególnie ważna. Będzie to wstęp do planowanej współpracy w ramach badań klinicznych cząsteczki – powiedział Dr Paweł Wiśniewski, Prezes Helix Immuno-Oncology.

V-DOS47 jest pierwszą cząsteczką terapeutyczną, stworzoną w oparciu o technologię DOS47 do leczenia raka piersi. Prace nad jej rozwojem trwają od września 2016, a projekt współfinansowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Współpraca z Helix Immuno-Oncology będzie dopełnieniem trwającej od 5 lat współpracy z kanadyjską spółką-matką Helix BioPharma. Szczególnym optymizmem napawa fakt, że V-DOS47 może być pierwszą, innowacyjną cząsteczką rozwijaną w Polsce, do terapii potrójnie ujemnego raka piersi. Jest to wskazanie bardzo trudne do efektywnego leczenie, a V-DOS47 może okazać się skutecznym narzędziem w rękach onkologów – powiedział Prof. Rodryg Ramlau.


Źródło:

  1. Helix Immuno-Oncology S.A.
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA