Menu

Nanotechnologia w leczeniu raka

02.04.2015
Onkonet - baner sekcji aktualności i wydarzenia

Nieustający rozwój leczenia różnych chorób nowotworowych jest możliwy dzięki odkryciom z różnych innych dziedzin naukowych. Jedną z nich jest nanotechnologia, czyli cały zestaw technik i sposobów tworzenia rozmaitych struktur o rozmiarach niewidocznych gołym okiem (nanometr to jedna miliardowa metra). Nanotechnologia opiera się na skrzyżowaniu wiedzy wielu dyscyplin naukowych i inżynieryjnych. Rozwój tej dziedziny nauki pozwala mieć nadzieję na radykalną zmianę diagnozowania i leczenia raka. Powszechnie stosowane metody wykrywania nowotworów opierają się na stwierdzeniu widzialnych zmian w tkankach, w których znajdują się już tysiące komórek nowotworowych.

Dzięki prowadzonym badaniom naukowym z wykorzystaniem nanotechnologii naukowcy chcą doprowadzić do sytuacji, w której będziemy w stanie wykryć niewielkie ilości komórek nowotworowych, a co za tym idzie rozpocząć leczenie na samym początku choroby. Aktualnie na świece prowadzonych jest bardzo dużo badań klinicznych, których celem jest wprowadzenie do praktyki klinicznej poznanych niewielkich cząstek w diagnostyce nowotworów.


Źródło:

  1. Onkonet.pl
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA