Menu

Gala Urtica Dzieciom - prawie 300.000 zł dla dziecięcej onkologii

gala wydarzenia „Wieczór na Planecie Marzeń”

Kwotą 265 900 zł zakończyła się w czwartkowy wieczór (22.11 br.) 21. Gala Urtica Dzieciom. Wydarzenie połączone z licytacją prac plastycznych wykonanych przez najmłodszych, zmagających się z chorobami nowotworowymi, zgromadziło na „Planecie Marzeń” ponad 300 przedstawicieli świata kultury i biznesu.

Cały dochód ze sprzedaży obrazów zostanie przekazany na wsparcie 18. dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych w Polsce. Na przestrzeni 21 lat udało się organizatorowi – wrocławskiej Fundacji Urtica Dzieciom – zebrać w ten sposób niespełna 3 miliony złotych.

Tym razem uczestnicy zaproszeni zostali na #PlanetęMarzeń w podwrocławskim Zamku Topacz, która stała się w ostatnich miesiącach motywem przewodnim działań podejmowanych przez Fundację Urtica Dzieciom. Wzrok przykuwał ogromny statek kosmiczny, pozaziemska scenografia oraz obsługa wydarzenia, która wcieliła się oczywiście w role załogi.

Byliśmy świadkami łączeń międzygalaktycznych, ale pojawiły się również prawdziwe gwiazdy, m.in. znany i lubiany aktor – Piotr Cyrwus, a o jednej z prac, zatytułowanej „Marzenia Małego Księcia”, opowiedział Mirosław Hermaszewski – pierwszy i jedyny w dotychczasowej historii Polak, który odbył lot w kosmos.

Na ten moment wiemy już, że udało się zebrać kwotę 265 900 zł, która powiększy się jeszcze po zakończeniu aukcji online, startującej 26 listopada br. Kierowana jest ona do wszystkich tych, którym los walczących z nowotworem dzieci nie jest obojętny. Z udostępnionego na www.urticadzieciom.pl katalogu będzie można licytować wybrane prace, wspierając tym samym działania programowe Fundacji Urtica Dzieciom.


Źródło:

  1. Fundacja Urtica Dzieciom
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA