Menu

Budowa dużego ośrodka radioterapii w Płocku zbliża się ku końcowi

19.06.2023

Wizualizacja ośrodka radioterapii w Płocku

Zakończenie inwestycji Ośrodka Radioterapii w Płocku zbliża się wielkimi krokami - trwają ostatnie prace wykończeniowe. W ramach inwestycji na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku powstał nowy trzykondygnacyjny budynek szpitalny. Zgodnie z umową, Inwestor jeszcze w tym roku będzie mógł rozpocząć przygotowywanie obiektu do przyjęcia pierwszych pacjentów.

To bardzo duży projekt – na pierwszym piętrze znajdzie się oddział chemioterapii dziennej, natomiast na drugim oddział łóżkowy radioterapii. Na parterze zlokalizowane zostaną pracownie tomografu komputerowego, rezonansu magnetycznego, a także bunkry z akceleratorami medycznymi.

W Ośrodku Radioterapii powstała również pracownia medycyny nuklearnej z aparatem PET/CT, który zapewnia wykrywanie i kontrolowanie przebiegu leczeniu chorób nowotworowych. Wszystkie piętra są już w trakcie prac wykończeniowych.

Z ośrodka radioterapii korzystać będą nie tylko pacjenci z Płocka, lecz z całego Mazowsza, a także z sąsiednich województw. Pacjenci Ośrodka Radioterapii będą mieli dostęp do wszystkich aktualnie stosowanych metod radioterapii. Budowa trwa niespełna dwa lata, a wartość kontraktu to nieco ponad 73 miliony złotych.


Źródło:

  1. Newseria
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

NU-MED Onkologia

reklama Grupa NU-MED

Grupa NU-MED to wyspecjalizowane placówki, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Leczenie odbywa się w ramach kontraktu z NFZ. Zobacz więcej informacji.

Onkodiag – medycyna spersonalizowana w onkologii

reklama Onkodiag

Badania oparte na wnikliwej analizie tkanek pochodzących z nowotworu oraz krążących we krwi komórek nowotworowych:

  • Trublood – nieinwazyjna biopsja z analizą pod kątem diagnozy, rokowań i teranostyki
  • Celldx – głęboka analiza genomiczna nowotworu – badanie skuteczności terapii
  • Exacta – pełna analiza nowotworu uwzględniająca genomikę, immunohistochemię, immunocytochemię i chemowrażliwość żywych komórek. Badanie zaprojektuje najbardziej skuteczne leczenie
  • Chemoscale – badanie chemowrażliwości leków cytostatycznych
  • Cancertrack – monitorowanie efektów leczenia na podstawie cell-free DNA