Menu

Zwiększenie dostępności i poprawa warunków leczenia onkologicznego dla chorych z województwa pomorskiego

Szpital Morski im. PCK w Gdyni

W Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni właśnie oddano do użytku inwestycję wartą ponad 8,5 mln zł. Na potrzeby Oddziału Onkologii i Radioterapii zaadaptowano i wyremontowano ok. 2700 m2 powierzchni. Od czerwca tego roku do dyspozycji pacjentów onkologicznych są: Oddział Chemioterapii jednego dnia z 20 stanowiskami, Oddział Radioterapii z 54 łóżkami oraz Oddział Onkologii Klinicznej z 30 łóżkami.

– Głównym celem projektu była poprawa dostępności do świadczeń medycznych w zakresie podawania leczenia chemioterapeutycznego dla pacjentów z chorobami nowotworowymi z regionu północnej Polski – mówi dr n. med. Dariusz Nałęcz, wiceprezes Szpitali Pomorskich sp. z o.o. – Ponadto opieka ambulatoryjna – realizowana na Oddziale Chemioterapii Jednego Dnia – zamiast stacjonarnej jest znacznie korzystniejsza, bowiem pozwala chorym spędzać większość czasu w domu, wśród rodziny i znajomych, dzięki czemu leczenie staje się dla nich mniejszym stresem, a chorobę łatwiej zaakceptować i pokonać.

W ramach inwestycji zakupiono również nowy sprzęt medyczny i wyposażenie, między innymi pompy do cytostatyków oraz fotele do chemioterapii.


Źródło:

  1. Nowoczesne warunki dla chorych onkologicznie w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni, Aktualności Szpitale Pomorskie Sp. z o.o.
» więcej aktualności medycznych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

Preparat Nutridrink do leczenia żywieniowego firmy Nutricia

preparat do leczenia żywieniowego Nutridrink firmy Nutricia