Menu

Onkologia - nowości i wydarzenia medyczne dla lekarzy

baner konferencji Postępy w Ginekologii Onkologicznej

XXV Konferencja Naukowa Postępy w Ginekologii Onkologicznej

06.01.2020

W imieniu profesora Zbigniewa Kojsa – Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Ginekologii Onkologicznej oraz Organizatorów zapraszamy do udziału w Konferencji Naukowej „Postępy w Ginekologii Onkologicznej”. Celem Konferencji jest doskonalenie wiedzy onkologicznej wśród lekarzy ginekologów. Odbędzie się ona 10-11 września 2020 r. w Hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem.

baner konferencji Akademia Czerniaka

Ruszyła 7. edycja konferencji Akademia Czerniaka

27.11.2019

Akademia Czerniaka to wydarzenia, które od wielu lat wyróżniają się na polskiej mapie konferencji medycznych interdyscyplinarnym programem skierowanym zarówno do chirurgów onkologicznych, onkologów, dermatologów, ale również do radioterapeutów i patologów.

Marker chirurgiczny HydroMARK wspomagający leczenie oszczędzające w raku piersi

Marker chirurgiczny wspomagający leczenie oszczędzające w raku piersi

25.11.2019

Współczesne leczenie raka piersi ukierunkowane jest na zachowanie piersi. Obecnie, również w sytuacjach, gdzie dotychczas nie było możliwe wykonanie zabiegów oszczędzających, można uzyskać warunki do ich przeprowadzenia.

baner konferencji „Rak jelita grubego - ewolucja standardów i nowe możliwości diagnostyki i leczenia”

Konferencja „Rak jelita grubego - ewolucja standardów i nowe możliwości diagnostyki i leczenia”

13.11.2019

Podyskutujmy o endoskopii, nauczmy się oceniać na własne potrzeby badania obrazowe, zobaczmy na żywo, jak operuje się raka okrężnicy, a jak raka odbytnicy. Posłuchajmy, co ma do powiedzenia patomorfolog. Skonfrontujmy oczekiwania chirurgów, onkologów klinicznych i radioterapeutów.

Warmińsko-Mazurskie Warsztaty Onkologiczne 2019 - baner

„Dylematy w onkologii” - XI Warmińsko-Mazurskie Warsztaty Onkologiczne

16.09.2019

Już po raz jedenasty w dniach 25 - 26 października 2019 roku odbędą się Warmińsko-Mazurskie Warsztaty Onkologiczne. Celem warsztatów prowadzonych przez znakomitych wykładowców, lekarzy praktyków jest zwrócenie uwagi na istotne klinicznie zagadnienia.

Agencja Badań Medycznych - logo

Konferencja „Cancer Prevention 2020”

02.09.2019

Problem zachorowań na nowotwory złośliwe jest jednym z najważniejszych wyzwań zdrowotnych przed którym stoi dziś polski system ochrony zdrowia. Konferencja inicjowana przez Agencję Badań Medycznych prowadzić ma do dyskusji na temat udoskonalenia obecnego systemu i jego poprawy w zakresie m.in. praktyk klinicznych i badawczych.

Patologia Domagały tom II - okładka

Stachury i Domagały Patologia znaczy słowo o chorobie

01.08.2019

Właśnie ruszyła sprzedaż drugiego tomu (wydanie trzecie zmienione i poprawione) Stachury i Domagały Patologii, czyli słowa o chorobie, wydanego przez Wydawnictwo Polskiej Akademii Umiejętności. Omówiono w nim m. in. najnowsze klasyfikacje histologiczne nowotworów.

Akademia Onkologii Urologicznej 2019 - baner

Akademia Onkologii Urologicznej 2019 - cykl spotkań warsztatowych

08.07.2019

W imieniu PZWL Wydawnictwa Lekarskiego i prof. Pawła Wiechno serdecznie zapraszamy lekarzy onkologów, chirurgów, radioterapeutów, urologów i immunologów do udziału w warsztatach z cyklu Akademia Onkologii Urologicznej, które odbędą się jesienią 2019 r.

Akademia Raka Płuca edycja 2019 - baner

Akademia Raka Płuca 2019 - cykl spotkań warsztatowych

20.05.2019

Jakie są najbardziej aktualne tematy dotyczące diagnostyki, profilaktyki i leczenia chorych na raka płuc? Jak rysuje się przyszłość terapii ukierunkowanych molekularnie? Jakie są najnowsze osiągnięcia w chemioterapii? Te i inne zagadnienia poruszone zostaną podczas bezpłatnych spotkań warsztatowych „Akademia Raka Płuca”.

Debaty Rak prostaty - baner

Debaty Rak prostaty

13.05.2019

8 czerwca odbędą się w Warszawie Debaty Rak prostaty, na które serdecznie zapraszamy. Tematyka obejmie m.in. zagadnienia związane z biopsją prostaty, neuro mapping, leczenie rozsianego raka stercza oraz seks z rakiem stercza.

V Seminarium UroRadioOnkologii - edycja 2019 - baner

V Seminarium UroRadioOnkologii

15.04.2019

18 maja odbędzie się V Seminarium UroRadioOnkologii. Obejmie ono wykłady, dyskusje eksperckie oraz debaty, między innymi o terapii BCG, terapii systemowej, leczeniu raka stercza czy aktualnych standardach leczenia rozsianego rak nerki w Polsce.

„Rak Płuca w Centrum” baner konferencji

„Rak Płuca w Centrum” - konferencja poświęcona problematyce leczenia raka płuc

05.04.2019

W dniach 12 i 13 kwietnia w Łodzi odbędzie się I Konferencja „Rak Płuca w Centrum”. Celem Konferencji jest wzrost świadomości na temat nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia raka płuca, jak również usprawnienie organizacji pracy w tym zakresie.

Innowacyjne terapie w onkologii - edycja 2019 - baner konferencji

Konferencja „Innowacyjne terapie w onkologii” 2019

01.04.2019

Jakie zmiany nastąpiły ostatnio w prowadzeniu nowoczesnych terapii onkologicznych? Jak można wykorzystać mechanizmy naprawy DNA jako potencjalne cele leków przeciwnowotworowych? Te i inne zagadnienia poruszone zostaną przez wybitnych ekspertów podczas konferencji Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.

Akademia Raka Jelita Grubego edycja 2019 - baner konferencji

Akademia Raka Jelita Grubego - cykl konferencji naukowych

26.03.2019

PZWL Wydawnictwo Lekarskie wraz z Kierownikiem Naukowym prof. nadzw. dr hab. n. med. Lucjanem Wyrwiczem zaprasza na cykl konferencji naukowych Akademia Raka Jelita Grubego. Swoją wiedzą i doświadczeniami w zakresie diagnostyki oraz leczenia raka jelita grubego podzielą się wybitni specjaliści z całego kraju.

Akademia Raka Piersi edycja 2019 - baner konferencji

Akademia Raka Piersi 2019 - w tym roku nowa formuła konferencji

26.02.2019

Klinika Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii w Warszawie i PZWL Wydawnictwo Lekarskie zapraszają na kolejną edycję konferencji z cyklu Akademia Raka Piersi 2019.

baner konferencji onkologicznej „Kontrowersje w onkologii”

6 edycja ogólnopolskiej konferencji onkologicznej „Kontrowersje w onkologii”

15.02.2019

Zbliża się już 6 edycja Ogólnopolskiej konferencji onkologicznej „Kontrowersje w onkologii” pod kierownictwem prof. Piotra Potemskiego. Poniżej przedstawiamy program konferencji, a więcej szczegółów znajdziecie Państwo na stronie organizatora konferencji.

Akademia Czerniaka edycja 2019 - baner konferencji

Akademia Czerniaka 2019 – VI edycja cyklu konferencji naukowych

12.02.2019

Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej oraz PZWL Wydawnictwo Lekarskie zapraszają na VI edycję cyklu poświęconego tematyce czerniaka. Spotkania, którym przewodniczy prof. Piotr Rutkowski, przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych lekarzy, a w szczególności chirurgów, onkologów klinicznych i dermatologów.

baner konferencji Węzeł wartowniczy – co wiemy w 2018 roku?

Węzeł wartowniczy – co wiemy w 2018 roku?

16.11.2018

Czy radioterapia może zastąpić chirurgię? Czy konieczne jest wykonywanie limfadenektomii przy pozytywnym węźle? Biopsja węzła przed czy po w raku gruczołu piersiowego w grupie z neoadjuwantową chemioterapią?

baner listopadowej edycji konferencji Akademia Raka Piersi 2018

Listopadowa edycja konferencji „Akademia Raka Piersi 2018”

05.11.2018

PZWL Wydawnictwo Naukowe zaprasza listopadową edycję konferencji, podczas których zostaną omówione wyniki nowych badań klinicznych i wytyczne postępowania w zakresie leczenia wszystkich podtypów biologicznych wczesnego i rozsianego raka piersi.

logo ESMO - European Society For Medical Oncology

Zalecenia ESMO dotyczące raka wątrobowokomórkowego, mięsaków kości oraz rozsianego niedrobnokomórkowego raka płuca

22.10.2018

ESMO opublikowało zaktualizowane (2018) zalecenia praktyki klinicznej dotyczące diagnozowania oraz leczenia raka wątrobowokomórkowego, mięsaków kości oraz rozsianego niedrobnokomórkowego raka płuca

logo ESMO - European Society For Medical Oncology

Czwarta edycja międzynarodowych wytycznych ESO-ESMO dotycząca leczenia zaawansowanego raka piersi

30.08.2018

Czwarta edycja wytycznych ESO-ESMO dotycząca postępowania w przypadkach zaawansowanego raka piersi (Advanced Breast Cancer 4) skupia się na metodologii oceny nowotworu oraz na zaleceniach dotyczących leczenia konkretnych podtypów raka piersi.

logo ESMO - European Society For Medical Oncology

Leczenie bólu nowotworowego u dorosłych pacjentów - wytyczne ESMO dotyczące praktyki klinicznej

23.08.2018

European Society For Medical Oncology (ESMO) opublikowało nowe (2018) wytyczne dotyczące praktyki klinicznej leczenia bólu związanego z chorobą nowotworową. Zalecenia opierają się na najnowszych dostępnych danych i wynikach badań.

okładka czasopisma Immunoterapia 1/2018

Ukazał się kolejny numer czasopisma „Immunoterapia”.

28.06.2018

Polecamy w nim między innymi artykuł „Podstawy Immunoonkologii część pierwsza” oraz materiał na temat wykorzystania wirusów przeciwko nowotworom - „Onkolityczne wektory wirusowe w immunoterapii nowotworów”.

farmakoterapia bólu - zdjęcie poglądowe

Farmakoterapia bólu u chorych na nowotwory – zalecenia Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, PTMR, PTAiIT

07.06.2018

Grupa 21 ekspertów w oparciu o przegląd piśmiennictwa opracowała zalecenia dotyczące farmakoterapii bólu u chorych na nowotwory. Przeglądowi poddano publikacje dotyczące patomechanizmów bólu u chorych na nowotwór, metod jego oceny oraz leków stosowanych w farmakoterapii bólu u chorych na nowotwór.

baner - czasopismo Nowa Hematologia

Najnowsze wydanie czasopisma "Nowa Hematologia"

05.06.2018

Wydawnictwo Lekarskie PZWL zachęca do zakupu kolejnego wydania czasopisma omawiającego wybrane zagadnienia związane z chorobami krwi i zaburzeniami hemostazy. „Nowa Hematologia” jest adresowana zarówno do hematologów, jak i lekarzy reprezentujących inne specjalności, ale mających do czynienia z chorymi prezentującymi objawy hematologiczne.

Konferencje Akademia Czerniaka 2018

Konferencja Akademia Czerniaka 2018 - Kielce

22.05.2018

26 maja, w najbliższą sobotę, odbędzie się w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach ostatnia już w tym roku konferencja z cyklu Akademia Czerniaka. Konferencja adresowana jest do onkologów, chirurgów onkologów, dermatologów, radiologów, chirurgów oraz lekarzy innych specjalności, zainteresowanych nowotworami skóry.

Breast Design Days - banner konferencji

Konferencja Breast Design Days - już za kilka dni

08.05.2018

Przypominamy i polecamy - w najbliższy piątek i sobotę odbędzie się w Łodzi międzynarodowa konferencja „Breast Design Days” poświęcona terapii chorób nowotworowych piersi. Przewodnim tematem konferencji będą onkoplastyczne i rekonstrukcyjne techniki operacyjne u chorych na raka piersi.

IV Warszawskie Seminarium UroRadioOnkologii - banner

IV Warszawskie Seminarium UroRadioOnkologii

7.05.2018

W dniu 12 maja odbędzie się w Warszawie konferencja naukowa „IV Warszawskie Seminarium UroRadioOnkologii” poświęcona interdyscyplinarnemu leczeniu nowotworów układu moczowego. Przewidziane są trzy główne bloki tematyczne poświęcone problematyce: raka stercza, raka nerki oraz raka pęcherza.

Konferencje Akademia Raka Płuca 2018

Konferencje Akademia Raka Płuca 2018

20.04.2018

W okresie 23 maja do 15 czerwca odbędą się konferencje Akademia Raka Płuca 2018. Podczas spotkań poruszone zostaną najbardziej aktualne tematy dotyczące diagnostyki i leczenia chorych na raka płuca.

Breast Design Days - banner konferencji

Breast Design Days - międzynarodowa konferencja poświęcona terapii chorób nowotworowych piersi

17.04.2018

W dniach 11-12 maja odbędzie się w Łodzi międzynarodowa konferencja Breast Design Days poświęcona terapii chorób nowotworowych piersi. Zasadniczym tematem będą onkoplastyczne i rekonstrukcyjne techniki operacyjne u chorych na raka piersi.

konferencja naukowa Innowacyjne Terapie w Onkologii

Innowacyjne Terapie w Onkologii - konferencja naukowa

12.04.2018

11 maja w Warszawie odbędzie się pierwsza konferencja naukowa z cyklu „Innowacyjne Terapie w Onkologii” poświęcona nowoczesnym metodom leczenia nowotworów. W szerokim zakresie zostaną omówione zagadnienia immunoterapii oraz terapii celowanych molekularnie.

procedura hipec w toku

Nowy, bardziej efektywny sposób leczenia chorych z rakiem jajnika z wykorzystaniem procedury HIPEC potwierdzony wiarygodnym badaniem 3 fazy

17.02.2018

U chorych na raka jajnika w III stopniu zaawansowania poddanych chemioterapii neoadiuwantowej, HIPEC połączony z operacją cytoredukcyjną wpływa na wydłużenie czasu przeżycia wolnego od nawrotu i czasu przeżycia całkowitego, bez zwiększenia częstości działań niepożądanych.

zalecenia ptcho

Zalecenia Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej dla leczenia nowotworów narządowych

31.01.2018

Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej opublikowało zalecenia dotyczące postępowania w poszczególnych nowotworach narządowych. Materiał został przygotowany na potrzeby zarówno lekarzy specjalistów chirurgii onkologicznej, chirurgii ogólnej, onkologii klinicznej, jak i lekarzy rodzinnych oraz wszystkich innych zajmujących się diagnostyką i leczeniem nowotworów.

okładka kwartalnika Immunoterapia

Pierwszy numer kwartalnika „Immunoterapia” - tematem immunoterapia nowotworów

22.01.2018

Kwartalnik poświęcony jest tematyce immunoterapii, która została uznana za największe, przełomowe osiągnięcie w medycynie. Pismo jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie środowiska medycznego tematem praktycznego i skutecznego stosowania immunoterapii.

Węzeł wartowniczy – pierwszy węzeł chłonny na drodze naczynia chłonnego biegnącego od guza

Węzeł wartowniczy w czerniaku – aktualne wytyczne ASCO (American Society of Clinical Oncology)

16.01.2018

Ocena węzła wartwniczego w czerniaku (pierwszego węzłą na drodze naczyń naczyń chłonnych biegnących od guza) jest postępowaniem mającym na celu wykrycie przerzutów węzłowych przy braku klinicznie podejrzanych regionalnych węzłów chłonnych. Jeśli w badaniu histopatologicznym zostaną wykryte przerzuty czerniaka, należy wykonać zabieg wycięcia wszystkich regionalnych węzłów chłonnych.

American Society of Clinical Oncology opublikowała aktualne zalecenia dotyczące tej metody diagnostyki chirurgicznej. Według tych zaleceń biopsję węzłów wartowniczych należy wykonać w następujących sytuacjach klinicznych:

  • zaawansowanie miejscowe guza T1b (grubość > 0,8 – 1,0 mm) bez owrzodzenia
  • zaawansowanie miejscowe guza < 0,8 mm z owrzodzeniem
  • zaawansowanie miejscowe guza T2 – T3 (grubość pośrednia 1,0 – 4,0 mm)
  • zaawansowanie miejscowe guza > 4,0 mm, po przedyskutowaniu aspektów dotyczących korzyści klinicznych i ewentualnych powikłań zabiegu

Według rekomendacji ASCO: brak wskazań do biopsji węzła wartowniczego w czerniaku o grubości poniżej 0,8 mm bez owrzodzenia.

Źródło:
https://www.asco.org/practice-guidelines/quality-guidelines/guidelines/melanoma#/9316
Więcej na temat węzła wartowniczego w sekcji czerniak - leczenie chirurgiczne

okładka ksiązki Terapia CRS + HIPEC

Pierwsza polska monografia „Terapia CRS + HIPEC”

15.01.2018

Właśnie ukazała się pierwsza polska monografia poświęcona chirurgii cytoredukcyjnej w połączeniu z dootrzewnową chemioterapią perfuzyjna w hipertermii - „Terapia CRS + HIPEC”. Książka wydana została jako 9. tom serii Biblioteka Chirurga Onkologa. Publikacja opisuje najnowsze możliwości leczenia chorych z przerzutami nowotworu do otrzewnej.

Rokowanie u chorych na nowotwór, u których stwierdza się przerzuty do otrzewnej, jest złe. Do niedawna uważano, że w tym stopniu zaawansowania chorzy kwalifikują się wyłącznie do leczenia paliatywnego. Poznawanie otrzewnej, jej szczegółowej budowy i funkcji fizjologicznej w latach 80. XX wieku, głównie za sprawą Sugarbakera i Reymonda, sprawiło, że świat medyczny miał coraz więcej informacji na temat znaczenia otrzewnej w chorobach jamy brzusznej, także chorobach nowotworowych.

O tym jest mowa w kolejnym, 9. tomie serii Biblioteka Chirurga Onkologa. Profesorowie Tomasz Jastrzębski i Wojciech Polkowski, pionierzy techniki CRS + HIPEC w Polsce, wraz z zespołem współautorów, wysokiej klasy specjalistów, opisują najnowsze możliwości leczenia chorych z przerzutami nowotworu do otrzewnej.

Zapraszam Państwa do zapoznania się z tą książką, zwłaszcza w dobie rozwoju medycyny personalizowanej, w której metody leczenia są dedykowane każdemu pacjentowi choremu na nowotwór — nawet temu, dla którego jeszcze niedawno medycyna nie miała żadnych propozycji leczenia.

prof. dr hab. n med. Arkadiusz Jeziorski

Książkę można kupić w Internetowej księgarni medycznej Medbook.com.pl

podręcznik - Kompendium radioterapii onkologicznej

Kompendium radioterapii onkologicznej po polsku

11.01.2018

Właśnie ukazała się polskojęzyczna książka o radioterapii onkologicznej. W tłumaczenie oraz opracowanie tej niezwykle potrzebnej pozycji zaangażowało się kilka centrów onkologii z całej Polski, w tym lekarze z krakowskiego Centrum Radioterapii Amethyst. Patronem wydawnictwa jest Polskie Towarzystwo Radioterapii Onkologicznej.

Wspomniane wydawnictwo to „Kompendium radioterapii onkologicznej” – polskojęzyczne tłumaczenie książki „Pocket Guide to Radiation Oncology” Daniela D. Chamberlaina, Jamesa B. Yu oraz Roya H. Deckera wraz z komentarzami. W opracowaniu polskiej wersji językowej uczestniczyli specjaliści z centów onkologii w Warszawie, Białymstoku, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Opolu, w tym zespół lekarzy Centrum Radioterapii Amethyst pod kierownictwem dra Hetnała.

Kompendium zawiera szczegółową analizę poszczególnych aspektów radioterapii nowotworów złośliwych: od literatury medycznej odnośnie danego tematu przez zalecenia dotyczące leczenia, aspekty techniczne (np. symulację ułożenia pacjenta, specyfikację dawki, konturowanie obszarów tarczowych, planowanie leczenia) po obserwację pacjenta po leczeniu. Uzupełnieniem są opisy wybranych badań klinicznych.

Patronat naukowy nad wydawnictwem objął prof. dr hab. n. med. Krzysztof Składowski, prezes Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej i dyrektor Centrum Onkologii – Instytutu Oddziału w Gliwicach. Tak pisze on o tej pozycji: „Niezwykle potrzebna dla polskiego radioonkologa pozycja wydawnicza. Po pierwsze, polskie tłumaczenie. Po drugie, aktualne kompendium wiedzy na temat współczesnej radioterapii nowotworów złośliwych. Po trzecie, prosty, czytelny i powtarzalny układ wszystkich rozdziałów ułatwiający zapamiętywanie i przypominanie istotnych informacji. Polecam bardzo”.

Książka wydano we współpracy z firmą Elekta, dostawcą najnowocześniejszego, najbardziej zaawansowanego sprzętu do radioterapii na świecie.

Konferencja Onkologia w Praktyce Klinicznej - logo

XIII Konferencja Edukacyjna Czasopisma "Onkologia w Praktyce Klinicznej”, Warszawa, 9-10 marca

W dniach 9-10 marca odbędzie się w Warszawie XIII Konferencja Edukacyjna Czasopisma "Onkologia w Praktyce Klinicznej”. Na konferencję zapraszają Przewodniczący Komitetu Naukowego: prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski, prof. dr hab. n. med. Piotr Potemski, prof. dr hab. n. med. Piotr Wysocki oraz wydawnictwo Viamedica.

W programie konferencji:
Sesja I: Przeciwnowotworowe leki biopodobne
Sesja II: Postępowanie u chorych z objawami niepożądanymi chemioterapii
Sesja III: Immunoterapia z wykorzystaniem inhibitorów punktów kontrolnych — nowotwory inne niż czerniak, rak nerkowokomórkowyi niedrobnokomórkowy rak płuca
Sesja IV: Markery nowotworowe
Sesja V: Nowotwory i nieznanym punkcie wyjścia diagnostyka i leczenie
Sesja VI: Powtórna radioterapia — mit, eksperyment lub standard kliniczny?
Sesja VII: Niedrobnokmórkowy rak płuca — optymalna sekwencja leczenia anty-EGFR i anty-ALK
Sesja VIII: Rola wielodyscyplinarnego leczenia raka gruczołu krokowego
Sesja IX: Glejaki
Sesja X: Współczesne metody leczenia choroby oligoprzerzutowej

Konferencja odbędzie się w Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport ul. Żwirki i Wigury 1.
Więcej informacji na www.owpk.viamedica.pl

Leczenie raka jelita grubego - Narodowy Instytut Zdrowia USA

Narodowy Instytut Zdrowia USA (National Institutes of Health - NIH) udostępnił informacje na temat leczenia raka jelita grubego w wersji dla lekarzy. Opracowanie w języku angielskim dostępne jest na stronie: Colon Cancer Treatment.

Podręcznik do chirurgii cytoredukcyjnej i procedury HIPEC

W styczniu 2017 ukaże się nowe, zaktualizowane wydanie podręcznika do chirurgii cytoredukcyjnej i procedury HIPEC w leczeniu nowotworów otrzewnej. Już teraz można zamawiać podręcznik w formie przedpłaty.

Cytoreductive Surgery and Perioperative Chemotherapy for Peritoneal Surface Malignancy - book cover 2nd Edition: Cytoreductive Surgery and Perioperative Chemotherapy for Peritoneal Surface Malignancy
Cytoreductive Surgery and Perioperative Chemotherapy for Peritoneal Surface Malignancy - order form 2nd Edition: Cytoreductive Surgery and Perioperative Chemotherapy for Peritoneal Surface Malignancy - order form

Warsztaty poświęcone cytometrii przepływowej w onkologii molekularnej

15 i 16 października 2014 roku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbyły się warsztaty poświęcone wykorzystaniu cytometrii przepływowej w onkologii molekularnej. Warsztaty są dedykowane do wszystkich naukowców, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat zaawansowanych zastosowań cytometrii przepływowej. Do udziału zapraszamy zarówno młodych jak również bardziej doświadczonych naukowców posiadających doświadczenie w cytometrii przepływowej.
Więcej informacji » Cytometria przepływowa w onkologii molekularnej

Warsztaty poświęcone wykorzystaniu technik analizy genomu w badaniach nowotworów

28 października 2014 roku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbyły się warsztaty poświęcone wykorzystaniu technik analizy całego genomu w badaniach nowotworów. Metody te znajdują coraz liczniejsze zastosowania kliniczne, dostarczając informacji potrzebnych w diagnostyce, planowaniu i monitorowaniu terapii oraz ocenie rokowania. Warsztaty są organizowane przez zespół prof. dr hab. Rafała Płoskiego z Zakładu Genetyki Medycznej w ramach projektu BASTION.
Więcej informacji » Techniki analizy genomu w badaniach nowotworowych

Obserwuj Onkonet na Facebooku

Preparat Nutridrink do leczenia żywieniowego firmy Nutricia

preparat do leczenia żywieniowego Nutridrink firmy Nutricia